Kurumsal
Hakkımızda
Şanver Orman Ürünleri A.Ş. 2004 yılında idealist bir yönetim, gelişen teknolojiye ayak uydurabilen çalışanları ile birlikte 600 m2 üretim sahası olan küçük bir atölyede işe başladı. Amaç ahşabın tıpkı eski zamanlarda olduğu gibi, vazgeçilmez bir yapı malzemesi olabilirliğini anlatmaktı.

Şanver Ahşap ilk atılımını 2007 yılında, ahşabın insanlar nazarındaki ilgisini çekebilmenin mücadelesini vermek için, 2500 m2 toplam alanı olan bir fabrikaya taşınarak yaptı. Otellere, belediyelere, toplu konutlara firma olarak çok sevdiğimiz ahşabı sevdirme ve anlatma mücadelesi verdi.

Firmamızın, halen devam eden son hamlesinde 2008 yılında toplam yüzölçümü 20.000 m2 olan bir arsa satın alındı. 201 O yılında toplam 11 .000 m2 kapalı alan inşaatı tamamlanarak profesyonel ekip yönetiminde tam otomasyonlu makine parkı devreye alındı. Şanver A.Ş. Hizmetlerine, Türkiye ve dünya bazlı ahşap uygulama ve ticareti ile yön vermekte olup, üniversitelerde ve benzeri kurumlarda ileriye dönük projelerin olgunlaşmasına imza atmaya devam etmektedir. ( San-Tez Projesi , Tübitak Projeleri)Hedefimiz, beton ve çelik malzemenin soğuk yüzü yerine, ahşabın sıcak ve samimi duruşunu sizlerin beğenisine sunmak. 

Bunları sağlayabilmek adına; 
Makine, ekipman ve fabrika binalarına yatırım yapmanın yanı sıra öncelikle bu maddi değerleri farklılığa dönüştürebilecek insanların eğitimi ve profesyonelliği için efor sarf ettik. 
Bu amaçlarla ve işinde uzman profesyonel yönetim kadromuzun çalışmalarıyla ... 

- Her departmanda işe uygun personel istihdamına sahibiz. Yöntemimiz ise yenilikçi ve profesyonel İK uygulamalarıdır.
- Personelin kişisel gelişimi amaçlı yazılı, görsel ve uygulamalı işbaşı eğitimleri ile kısa sürede adaptasyon sağlanmasını hedefliyoruz. Her çalışan için her seviyede, eğitim ihtiyaç analizleri ile şekillenen fiili eğitimler veriyoruz.
- Firma bağlılığı ve çalışma isteği yaratacak pozitif ortamı temin etmek için çaba sarf ediyoruz.
- Yüksek standartlı ham madde ve yardımcı malzeme tedariği için yurtiçi ve yurtdışı kanallarını sonuna kadar kullanıyoruz.
- Yüksek standartlı üretim ve imalat hedefi ile hem makine hem organizasyon amaçlı büyük çapta yatırımlar gerçekleştirdik. Sonuçta tüm ihtiyaçların bünyemizde karşılanabildiği yıllık 15.000 m3 ağaç işleyip ürüne dönüştürebilen tam entegre bir tesis ortaya çıkardık.
- Üretimin ve sistemin her aşamasında ileri ve geri yönde sorunsuz çalışan bir kalite kontrol sistemi oluşturduk. Bu sistem sayesinde son tüketici memnuniyetini sağlamak için en yüksek standartları uyguluyoruz.
ISO 9001-2000, TSE-TSEK VE OHSAS 18001 Belgelerine sahibiz ..

Detay;
• 11 .000 m2 kapalı,20.000 m2 toplam fabrika alanı
• 2.000 m2 teşhir alanı
• Otomasyonlu hızar-kesim hatları
• Kalipre zımpara ve modernize profil hatları
• Vakum Emprenye Tesisi
• Yüksek kapasiteli kurutma fırınları
• CNC tezgah yatırımları
• Otomatik çoklu delik ünitesi
• Laminasyon pres tesisi
• Boya uygulama tesisi
• Çok amaçlı demir işleme tesisi

Tüm süreçlerin başlangıcında ve sonucundaki tek amacımız koşulsuz müşteri memnuniyetidir.

Bu sebepten ötürü yapımız hiçbir zaman stabil ve durağan olmayacak. Her gün bir adım ileriyi ve yeniyi hedeflemeyi sürdüreceğiz. Bunun için gereken gelişimi ve değişimi sağlamak adına durmaksızın ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.
Vizyonumuz
Şanver Mobilya Dekorasyon İnşaat Orman Ürünleri A.Ş. 20 yıllık deneyimli yöneticileri ve profesyonel kadrosuyla 2004 yılından bu güne kadar hızla gelişen yeni dünya düzeninde betonlaşmanın verdiği soğuk etkiyi azaltmak, ahşap ürünlerin farklılığın' hissettirmek, eski tarihi ahşap kültürümüzü yeniden canlandırmak adına, kurumsal bir yönetim anlayışı ve son sistem makine parkıyla 20 000 m2, fabrika sahasında faaliyetlerine devam etmektedir.
Misyonumuz
Firmamız, Ahşap ve Kent Mobilyası (Ahşap Ev, Kameriye, Pergole, Otel Ekipmanları, Çocuk Oyun Grupları, Masa, Bank, Köprü ve Farklı Ahşap Projeler) olarak 2004 yılından bu yana toplu konutlar, oteller, resmi kurum ve kuruluşlar ile özel proje ve tasarımlar şeklinde hizmet vermektedir. Özellikle son yıllarda firma ve ürün çeşitlerinin artması, müşteriye geniş seçme imkânı sunmaktadır. Şanver Ahşap A.Ş. bu geniş pazarda yer alabilmek için AHŞAP konusunda yetişmiş uzman kadrosuyla müşteri memnuniyetini ilke edinerek üretim yapmaktadır. Genel olarak teknolojiyi bilgi birikimiyle birleştirerek en kaliteli mamulü üretmektedir. Aynı zamanda müşteri memnuniyet esasını ön plana çıkartarak üretmiş olduğu geniş mamul yelpazesini fabrika önünde yapmış olduğu ve Türkiye de tek olan 2000 m2 stant üzerinde sergileyip ahşap ürünlerin tanıtılmasında katkı sağlamaktadır. Firmamız mimari projeler doğrultusunda fonksiyonel, estetik, ergonomik ve kaliteli ürünler üretmektedir. Günümüzde müşteriler sadece ürünü değil arkasındaki firmayı da dikkate alarak tercihini yapmaktadır. Bu vesile ile firmamız en değerli varlığı olan müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için ISO 9001:2000 OHS 18001 kalite yönetim sistemi ve TSE, TSEK kalite belgelerine haizdir.
Bir ahşap ustasına , bir mimara, mühendise… ahşap kadar geniş olanaklı bir başka malzeme daha sayamazdı. Ahşap hafifliği nedeniyle büyük ve geniş açıklıkları geçebilir. Ahşap yapıların hiçbir gizliliği yoktur. Mimari tasarımı ve mühendislik sistemi herkesçe kolaylıkla görülebilir. İşte bu yapı malzemesinin özgür ifadesidir.
Online Katalog
Şanver Ahşap ürünlerini İncelemek için tıklayınız...
İletişim Bilgileri
Tatlıcak Mah. Ereğli Yolu 8.Km. No:101 42030 Karatay/Konya
Tel: +90 332 334 08 00
Fax: +90 332 334 06 00
E-Posta: bilgi@sanverahsap.com